Бондар Ганна Вячеславівна - кандидат у депутати від партії «Cлуга Народу»
Офіційний сайт кандидата у депутати мажоритарного округу

Бондар Ганна Вячеславівна

Одномандатний округ № 220
Поділ, Виноградар, Куренівка, Вітряні Гори

Заслужений архітектор України, письменник, мистецтвознавець. Народилась а 1975 році в Києві, 11 років в юності прожила на Куренівці. Закінчила Українську Академію Мистецтва за фахом містецтвознавець–арт-менеджер та Київський Національний Університет Будівництва та Архітектури та Національний Університет «Львівська Політехніка» за фахом «архітектура». Займаюсь міськими і державними проектами розвитку територій, проведенням конкурсів на знакові київські об’єкти. Авторка книги «Архітектурні конкурси та конкурси розвитку територій: демократія в дії» та досліджень актуальних проблем в сфері містобудування. Практикувала архітектором: приватне житлове будівництво та реставрація пам’яток культурної спадщини.

Фото Бондар Ганна Вячеславівна
Цінності
Сильні міста — сильна Україна. Забудовники працюють за правилами громади, а не за власними. Історичні будівлі — найбільша цінність в містах.
Цілі
Нові прозорі правила забудови, де рішення приймають мешканці. Впровадження європейських принципів розвитку міст.
Соціальна відповідальність
Не зрадити собі. Завжди пам’ятати про моє місто Київ. Передати дітям країну, якою я буду пишатися.

Що зробила до виборів:

 • Організація і проведення міжнародного архітектурного конкурсу “Територія Гідності”, присвяченого Майдану.
  Конкурс “Територія Гідності” - унікальний проект: вперше в Україні для розробки конкурсного завдання була залучена громадськість. Публічні обговорення тривали півроку (2014 рік), на конкурс було подано близько 190 проектів зі всього світу. Конкурс визначив головне місце меморіалізації, а саме Алею Героїв Небесної Сотні.
 • Розробка концепції розвитку велосипедної інфраструктури в місті Києві.
  Концепція розвитку велосипедної інфраструктури, прийнята Київрадою в 2017 році - це документ, в якому визначені чіткі плани та черговість формування велодоріжок та супутньої інфраструктури в місті Києві.
 • Організація архітектурного конкурсу на Контрактову площу.
  Конкурс на Контрактову площу (2015 рік) мав на меті перетворення площі та вул. П.Сагайдачного на якісний громадський простір. Результати конкурсу покладені в проектну документацію з благоустрою площі. Проект на стадії затвердження.
 • Куратор проектного семінару “Право на місто”.
  Проектний семінар “Право на місто” (2015 рік) зібрав більше 20 учасників, які протягом двох днів виробили правила участі громадськості в проектах міського розвитку на основі європейського досвіду
 • Участь в організації міжнародного конкурсу на меморіал Героїв Небесної Сотні та Музей Революції Гідності.
  Другий конкурс, присвячений Майдану, був проведений в 2017-2018 роках. За результатами конкурсу визначені проекти для будівництва Меморіалу Героїв Небесної Сотні та Музею Революції Гідності на Алеї Героїв Небесної Сотні. Проект в стані реалізації.
 • Співрозробник проекту інтегрованого розвитку Подільського району.
  Концепція інтегрованого розвитку Подільського району (2018-2019 роки) розробляється у співпраці з Урядом Німеччини. Це - рамковий документ, який показує проблематику району та шляхи їх вирішення за принципами сталого розвитку міст.
 • Куратор фестивалю міських проектів PROмісто
  Фестиваль міських проектів PROмісто (2015 рік) в Києві представив більше 50 проектів, як від мешканців міста, так і від адміністрації, і став ефективним майданчиком для діалогу та подальшої співпраці.
 • Створення діарами Святогірської Свято-Успенської лаври.
  Музейний експонат - діарама Святогірської Свято-Успенської лаври (2008 рік) представляє 40 об’єктів культурної спадщини на території лаври, обіймає площу близько 12 кв.метрів. Є однією з небагатьох великих діарам на території України.

Програма

 • 01. Повернення Києва в управління киянам. Замість чиновників — місцеве самоврядування.

  Київ має стати містом із реальним місцевим самоврядуванням. Сьогодні виконавча влада міста контролюється державою і це неефективно. Я буду добиватися того, щоби мешканці брали участь в прийнятті рішень від будинкового, квартального, вуличного комітетів до участі в районних радах, які матимуть змогу розпоряджатися бюджетом району.

 • 02. Нові правила забудови

  Міста мають плануватися за принципами сталого розвитку міста, а саме інтереси всіх учасників міського розвитку - і мешканців, і забудовників, і влади, - повинні бути збаланасованими. Це потребує нових правил забудови міст, які врахують справедливі умови розвитку житлових районів, якісного громадського транспорту, розвитку пішохідних зон, площ та скверів.

 • 03. Нове життя для історичних будівель

  Культурна спадщина - це наш золотий фонд. Система її збереження не працює, історичні будівлі руйнуються. Необхідно перезавантажити систему збереження культурної спадщини. В історичних містах України реставрація пам’яток архітектури має стати пріоритетною, а приватні власники мають отримати преференції за дбале ставлення до пам'ятки, як то є в Європі.

 • 04. Розвиток гідного громадського транспорту

  Неякісний громадський транспорт спонукає киян пересідати на автомобіль, а це, в свою чергу, спричиняє автомобільні корки. Більшість з нас витрачає на поїздку на роботу більше години. А що буде, коли автомобілів стане ще більше? Єдиним виходом є якісна система громадського транспорту, з оновленим рухомим складом і розвиток метро, зокрема на Виноградарі.

 • 05. Створення комфортного середовища в кожному мікрорайоні і дворі.

  Комфорт в місті забезпечується якісними громадськими просторами: це - площі, парки, сквери, набережні, зони відпочинку на вулицях. Якісне мощення, освітлення, озеленення має стати ознакою нашого міста. Розвиток пішохідних зон має стати в пріоритеті, зокрема реалізація благоустрою Контрактової площі та вулиці П. Сагайдачного.

Ви можете написати про свою проблему кандидату особисто.

Для цього ми розробили мобільний додаток. Просто зареєструйтеся, напишіть проблему та чекайте на відповідь

НАПИСАТИ КАНДИДАТУ

Офіційний сайт кандидата у депутати
мажоритарного округу